Ankara Taşı

Ankara Taşı

Fabrikadan Ankara taşı satışları İle En Az %50 fiyat Avantajı İçin Hemen Bizleri ARAYIN. Fabrikamızda Her Renk Ve Ebatta Ankara Andezit Taşı Üretimi Yapılmaktadır.

Yapılarda kullanımı yapılan ürünlerin incelemesini yaptığımızda ilk olarak karşımıza çıkan kullanımı yapılan ürünlerin kalitesi ile yapı ömürlerinin doğru orantılı olarak değişim gösterdiğidir. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda ifade etmek isteriz ki doğal taşların kullanım alanları kesinlikle ham maddesiyle orantılı olarak bizleri karşılamaktadır. Bizler üretimini yaptığımız tüm ürün gruplarında olduğu gibi Ankara taşı hakkında bilgileri bu sayfamızda sizler ile paylaşacağız.

Öncelikle üretimini yaptığımız bu ürün için kullanım alanı oldukça fazla olması ürünün iç yapısıyla ilgili olduğunu ifade etmiş olsak yanılmış olmayız. Bizler üretimlerimizde ilk olarak kendi maden sahalarımıza güvenmekteyiz. Kullanımını yaptığımız Ankara’da bulunan maden sahamızdan çıkarılan ham bloklar yine Ankara/Gölbaşında bulunan fabrikalarımızda işlenerek uygulamaya hazır ürünler olarak satışa sunulmaktadır. İnci Taş Madencilik olarak fabrikadan satışlar yaparak %50 Fiyat avantajı sağladığımızı ifade etmek isteriz.

Gölbaşı Andezit Fabrikası

Gri Ankara Taşı

Üretimi yapılan ürünlerin kalitesini anlamaya ve ne durumda olduğunu anlamak için doğrudan kullanımı yapılan yapıları inceleme ile ürünlerin kalitesini anlama imkanına sahibiz. İnci Taş Madencilik olarak aynı maden sahasını yaklaşık elli senedir kendi bünyemizde işletmekte olup bundan önce farklı kişilerce el kırımı şeklinde kullanımı yapıldığını ifade edebiliriz. Kullanımı yapılan maden sahasından çıkarılan ham andezit taşı blokları geçmişten günümüze kadar bir çok tarihi yapıda kullanımı yapılmaktadır. Bu kullanımlarda özellikle ilk T.B.M.M binamızda ve Cumhuriyet dönemi bir çok yapıda direk taşıyıcı veya kaplama olarak kullanımı yapılan ürünlerin günümüzde işlevini yerine getiriyor olması bizlere ürünün kalitesini ortaya koymaktadır.

Patlatma Taşı

Pembe Ankara Taşı

Bizler uygulaması ve üretimini yaptığımız ürünlerin her biri için ifade etmek isteriz ki doğru ebatların iyi ustalıkla kaliteli malzeme kullanımı yapılarak yapıldığında alanların ömrünü asırlık olarak devam edeceğini ifade edebiliriz. Bu kapsamda son zamanlarda tüm satışlarımızı fabrikamızdan doğrudan yaparken bununla beraber ürünlerin uygulamasını dahi kendimiz bünyemizde bulunan ustalara yaptırıyoruz. Bundan öncesinde ise yine bünyemizde bulunan mimar ve mühendis arkadaşların projelendirmesi ile işe başlamaktayız. Bu şekilde doğru ürünleri doğru alanlarda kullanımını gerçekleştirmekteyiz.

Ürünlerin kullanım alanları farklı ebatlara göre değişiklikler göstermektedir. Bundan dolayı Ankara taşı kullanımı yapılacağı durumlarda mutlaka ebatların doğru belirlenmesi gerekmektedir. Bir duvar kaplaması ile zemin kaplamasında aynı ölçülerin kullanımı yapılması doğru değildir. Bununla beraber ürünlerin uygulamalarında farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Uygulama yapacak usta mutlaka ürünü daha önce yapmış olması ve ürünü tanımış olması gerekmektedir. Ne yazık ki son zamanlarda bir çok kişi işi yaptığını ifade ederek uygulamalar yapmakta ve sonuçta istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı bizler kendi ustalarımızı işlerimize önermekte olup müşterimize fiyat araştırma yapmasını mutlaka önermekteyiz.

Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizi arayın. Unutmayın Ankara taşı inci taş madencilikten alınır.

Ankara Andezit Taşı

Doğal taşların her biri için ifade etmek isteriz ki önceliğimiz ürünlerin kaliteli olmasıdır. Bununla beraber daha önceden söylediğimiz gibi kaliteyi kesim anlamında teknoloji ile yakalamak mümkündür. Ancak üretim yapılacak ham bloklar ürünlerin dayanımını ve ömrünü belirleyen ana etmen olarak bizleri karşılamaktadır. Bu kapsamda bizler abartısız andezit çerçevesinde dünyanın en kalite blokları Ankara andezit taşı olduğunu ifade edebiliriz.

Üretimlerde kullanımı yapılan ham blokların hangi bölgelerden çıkarıldığı ve ürünlerin tek parça olması ve ürün maliyetleri anlamında ham bloklar oldukça önemlidir. Bizler bu kapsamda incelemeler yaparak ürünlerimizi yaklaşık bir asırdır aynı maden sahasından farklı teknolojiler ile çıkararak işlemekteyiz. Üretimi yapılan ürünlerin içerisinde ise ifade etmek isteriz ki Ankara taşı olarak yaklaşık iki yüzyıldır aynı yapıda duran ürünler bulunmaktadır. Bu durumun en temel nedeni ürünlerin bloklarının kaliteli olmasından kaynaklanmaktadır.

Son zamanlarda ne yazık ki karşımıza çıkan sorunların başında tüf taşının kullanımı yer bulmaktadır. Bu noktada tüf nedir? Bu sorunun cevabını vererek ürünün kullanım alanlarını anlama imkanı bulabiliriz. Öncelikle ifade edelim ki sıkışmış toprak parçası olarak ifade edilen ürünün dış ortamda darbe, aşınma direnci ve dış ortam koşullarına karşı dayanımı yok denecek kadar düşüktür. Bu bağlamda bu ürünün dış ortamda kullanımı yapıldığında yıpranması ve dağılması oldukça kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Bu ürünün kullanım alanı sadece iç mekanlardır.

Son zamanlarda özellikle Kayseri, Aksaray ve Nevşehir illerimizde bu tüf taşı ürünleri andezit taşı gibi satışlarının yapıldığını kolaylıkla ifade edebiliriz. Bu noktada ne yazık ki kısa sürede ürünler deforme olmaktadır. Ancak gerçek Ankara andezit taşı hiç bir koşul altında dış ve iç mekanda yıpranma göstermemektedir. B u durumun tek nedeni üretimi yapılan ürünlerin ham maddesi oldukça kalite olmasından kaynaklanmaktadır. Bizler üretici firma olarak bu durumu özellikle kesim aşamasında hissetmekteyiz. Kesimi yapılan blokların sert ve tek parça olmasından dolayı ürünlerin kesimleri oldukça zor gerçekleşmektedir.

Bu noktada kesim özelliklerini ve biçimlerini detaylandırmak gerekirse kısa bilgileri bu paragrafta verelim. Öncelikle ürünlerin blokları kesim aşamasında uygun elmaslar kullanılarak ve ürün cinsine göre yerleştirilmesi mutlaka gerekmektedir. Bizler bu kapsamda ilk olarak Ankara taşı için ebatların kalınlık olarak on beş santimetre geçmesi durumunda farklı üretim teknikleri kullanımı yapmaktayız. Bu durumun nedeni ise este adı verdiğimiz makineler ile bu üretimlerin yapılmasının neredeyse imkansız olmasıdır. Son ürün olarak çıkan ürünlerin genişliği ise maksimum altmış santimetre olarak değerlendirilir. Bu ölçülerin dışında daha kalın ve geniş olması durumunda tarama veya farklı üretim metotları kullanımı mutlaka yapılmalıdır.

Üretimi yapılacak ürünlerin üretimleri yani blokları kadar uygulaması bir o kadar önem arz etmektedir. Bu kapsamda ifade edebiliriz ki bir ürün ne kadar kaliteli olursa olsun uygulama yanlış olursa yada yanlış ebatların kullanımı yapılması durumunda uygulamaların ömrü oldukça düşük olacaktır. Bizler bundan dolayı üretimini yaptığımız Ankara taşı ürünleri için keşif, montaj ve üretim tüm kalemleri tek çatı altında müşterimize sunmaktayız. Böylece bizler kaliteli ürünü deneyimli ustaların uygulaması ile yapmakta ve son olarak mimarlarımızın oluru ile müşterilerimize teslim etmekteyiz. Böylelikle asırlık mekanlar oluşumunu sağlamış bulunuyoruz.

Üretici firma olarak bizler genelde ürünlerin deneyimli ustalar tarafından yapılmasını önermekteyiz. Bunun nedeni ise ürünlerin metrajlarının doğru çıkarılmasından başlayarak doğru uygulanmasına kadar bir süreci karşılamaktadır. İlk olarak bir ürünün ebatları yanlış çıkarıldığını düşünürsek ifade etmek isteriz ki standart ölçülerin dışında malzemelerin kesimi zor olduğundan fiyatlarında artışlar olacaktır. Bununla beraber ürünlerin ağırlıkları fazla olacağından nakliye fiyatı artacağı gibi kullanım alanlarında fazla ağırlık yapmasından dolayı sorunlar ortaya çıkacaktır. Bizler bundan dolayı Ankara taşı ürünleri için doğru ustanın tercih edilmesi gerektiğini ifade ediyoruz.

Daha ayrıntılı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Ankara Taşı Özellikleri Nedir?

Yapılarda kullanımı yapılan ürünün özellikleri en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Bundan dolayı bizler ürünün özelliklerini bu başlığımızda anlatma imkanı bulacağız. İlk olarak ifade etmek isteriz ki ürünün bloklar hâlinde çıkarılması ürüne istenilen ebatlarda kesilme imkanı sunmaktadır. Bizler bundan dolayı son teknoloji kesim makinelerimiz ile ürünlerin kesimini gerçekleştirmekteyiz. Böylelikle ürünler istenilen ebatlara sahip olarak uygulama yapılmaktadır.

Üretimi yapılan ürünlerin uygulamasında kullanılan yapıştırma harcı veya mekanik kaplamalar ürünler yapıştırma harcı ile oldukça iyi ilişki kurmakta bundan dolayı düşme olayı yaşanmamaktadır. Ürünlerin her biri için mekanik olması durumunda kırılmadan asırlarca taşıyıcı sistemde durma özelliği vardır. Özellikle duvarlarda uygulama yapılan ürünlerin yapışma özelliği ile uzun zaman düşmeden görevini yerine getirdiğini ifade edebiliriz. Bu özellik tek Ankara taşı ait olduğunu diğer ürünlerde olmadığını ifade edebiliriz. Bu durumun nedeni ise ürünün ham maddesiyle ilişkili olduğunu ifade edebiliriz.

Özellikle dış kaplama ve yapı malzemesi olarak kullanımı yapılan ürünlerin yapılara yalıtım özelliği kazandırdığını ifade etmek isteriz. Bu kapsamda özellikle tarihi yapılarda yada taş ev olarak günümüzde yapımı yapılan binalarda bu özelliği gözlemekteyiz. Bu özellik ile birlikte yapılar yaz aylarında oldukça serin olurken kış aylarında ise oldukça sıcak ve nemden bir o kadar uzak kalmaktadır.

Uygulaması yapılan ürünlerin zeminde kullanımı dış mekanlarda özellikle tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise ürünlerin dış ortam koşullarında kaymaz bir yapıda olmasından kaynaklanmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda ifade edebiliriz ki ürünlerin özellikle zemin kullanımında ıslak olması veya kuru olmasında kesinlikle kayma yapması imkansızdır. Bu durumun üretimi yapılan andezit taşı iç yapısı ile ilgili olarak bizleri karşılamaktadır.

Duvar kapmaları veya direk taşıyıcı duvar olarak kullanımlarda ürünlerin darbe karşı dayanımı olması birçok yapıda istenmektedir. Özellikle ısı yalıtım malzemelerinin darbe dayanımı az olması yeni yapılarda bile kırık ve delik alanların oluşması anlamına gelmektedir. Bizler bundan dolayı üretimini yaptığımız ürünlerin darbe dayanımı ve basınç dayanımı konusunda tüm kaplama yada direk yapılan malzemelerde iyi olduğunu iddia ediyoruz. Bu durumu yaptırdığımız birçok deneyde yaşıyoruz.

Üretimi ve uygulaması yapılan ürünlerin dış ortamlarda farklı etmenlere maruz kaldığını ifade etmek isteriz. Bu etmenler karşısında farklı malzemeler çürüme, erime, renk değiştirme, paslanma ve kırılma gibi olaylara maruz kalmaktadır. Ancak bunun aksine Ankara taşı bu olayların hiç birine maruz kalmadan görevini yerine getirmektedir. Bu durum ise ürünün dayanımı yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Diğer doğal taşlarında hepsinde bu durumun olduğunu ifade etmek oldukça zordur.

Üretimi yapılan ürünlerin kullanım alanlarına birçok farklı özellik kazandırdığını ifade etmek isteriz. Bu kazanımlar özellikle estetik anlamda kendi gösteriyor olsa dahi ifade etmek isteriz ki kullanımı yapılan ürünler yapıları koruma özelliği vardır. Bundan dolayı mutlaka ürünlerin alınmadan önce bizlerden bilgiler alınmasını önermekteyiz.

Ankara Taşı Fiyatları Nedir?

Üretimini yaptığımız ürün için ifade etmek isteriz farklı durumlar farklı fiyat aralıklarını tetiklemektedir. Bu kapsamda ürünlerin ebatlarını ele alarak işe başlamak isteriz üretimi yapılan ürünlerin kalınlıkları değişmesi durumunda fiyatlarında 40 ile 50 TL arasında fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Bunun nedeni ürünün kesim süreci zorlaşmasının yanında birim zamanda çıkan üründe azalmakta olup aynı şekilde ham madde kullanımı değişmektedir.

Üretimi yapılan ürünlerin ham madde kullanımına göre bizler ürünlerin fiyatlarında değişimler yapmaktayız. Bu kapsamda ifade etmek isteriz ki otuz santimetre genişlikte bir ürün ile kırk santimetre genişliğinde bir ürün aynı ham madde kullanmadığı için fiyatları aynı olması düşünülemez. Bu durum kalınlık içinde geçerli olduğunu ifade etmek isteriz. Kalınlık ile ürünlerin fiyatları orantılı artmakla beraber orantısız artışlarda meydana gelmektedir.

Ürünlerin üzerine yapılan işleme yada farklı silim teknikleri ürün fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Bu kapsamda ifade etmek isteriz ki kumlama, mucartalama, silim ve cila gibi işlemler ürünlerin üretim aşamasından sonra ek bir hizmet anlamına gelmekte olup bu ise ek fiyatların oluşması anlamına gelmektedir. Üretimi yapılan Ankara taşı için bu işlemlerden her biri için en az iki personel ve makinelerin çalışması gerekmektedir. Bu durumun ek maliyetinden dolayı bizler ürünlerin birimlerine ek fiyat artışı olarak işlemekteyiz.

Ürünlerin fiyatlarının etkilendiği yada müşterileri kıyaslama yaparken en çok dikkat etmesi gereken durumların başında ürünlerin birimleridir. Bu kapsamda birimler değiştikçe ürünlerin fiyat aralıkları değişmektedir. Bundan dolayı karşılaştırma yapılırken mutlaka ürün fiyatları ve birimlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bizler üretici İnci Taş Madencilik olarak ürünlerin her biri için bu sayfada fiyatlar vermenin imkansız olduğunu ifade edebiliriz. Bu durumun nedeni olarak oldukça fazla ebatın bulunmasını ve bu ebatlara göre veya işleme çeşitliliğine göre fiyatların değişmesini gösterebiliriz. Ancak İnci Taş Madencilik olarak Fabrika Satışları Yaparak MİNİMUM %50 FİYAT AVANTAJI ile müşterilerimize hizmet vermekte olduğumuzu ifade ediyoruz. Aracıları ortadan kaldırarak ürünleri doğrudan sizler ile buluşturma yapıyoruz. Daha kapsamlı bilgiler için hemen bizleri arayınız.

Ankara Taşı Üretimi

Andezit taşı volkanik hareketler sonucunda magmanın yeryüzüne çıkıp soğumasıyla oluşmuştur. Oluşumundan, günümüze gelen işlenmiş halinin detaylarını ve aşamalarını bu yazımızda siz okurlarımızla paylaşacağız.

Öncelikle birden fazla alanda kullanılan, günümüzde sıklıkla tercih edilen bu doğal madenin ham madde üretiminin nasıl yapıldığı konusunu ele alarak başlayalım. Öncelikle bilinmelidir ki her bir doğal taş için farklı maden sahaları kullanılmaktadır. Üretilen tüm doğal taşların her biri farklı kesim ve farklı teknikler kullanılarak sizlere ulaşmaktadır.

Andezit madeni belirlenen, gerekli izinleri alınmış olan, tüm güvenlik önlemleri üst düzeyde alınan maden sahalarından bloklar halinde çıkarılmaktadır. Bu işlem son teknolojiye sahip iş makineleri ve deneyimli operatörler ile yapılmaktadır. Tek parça çıkarılması son derece önemlidir. Ham halinde iş makineleriyle çıkarılan bloklar araçlara yüklemesi yapıldıktan sonra Ankara Gölbaşı’nda bulunan fabrikamıza ulaşmak üzere yola çıkarılırlar. Bu blokların ayrımını ve sınıflandırmasını yapmak üretim konusunda büyük önem taşır. Çünkü ürünlerin üretiminde önemli olan fire payını en alt seviyelerde tutarak ürün üretim maliyetlerini en aza indirgemektir. Verimli üretim üretici olarak ana amaçlarımızdan biridir.

Maden sahalarından çıkarılan ham bloklar fabrikamıza sevk edilmektedir. Bu sevk işlemi sonrasında vinç yardımıyla blok taşlar kesilmek üzere kesme makinelerine alınmaktadır. Bu kesim işlemi sırasında ürünler plaklar şeklinde kesilir ve müşterilerimizin istediği ebatlarda karşımıza çıkar. Tüm bu işlemler kesimi yapılacak her ürün için ortaktır. Bu işlemlerden sonra müşterimizin istediği özelliklere göre ürünler farklı makinelere alınmaktadır.

Kesim makinesi dikey ve yatay kesim yapan iki bıçak ile çalışmaktadır. Bu bıçakların dik olanı ürünün genişliğini verirken yatay olan kalınlığını ortaya koymaktadır. Üretimi yapılan andezit taşı ürünlerinin boyları ise baş kesme makinesi ile son şeklini almaktadır. Sizlere yazımızın devamında her ürünün üretimini kısa kısa anlatmak isteriz.

  • Kaplama taşının üretimiyle başlarsak eğer öncelikle blok taşların büyüklüğü yerden az boyları da kısa olabilir. Üretimi oldukça kolay olan bu taşın her bloktan üretimi yapılmaktadır. Kesime başlanılan blok taşta öncelikle üst kısım kesilerek düz bir alan elde edilir. Bu düzlükten sonra üst kademeden bordür ürünü alarak düzlüğün genişlemesi sağlanır. Genişlik sağlandıktan sonra da bıçaklar dikey ve yatak olarak kesim işlemine başlar. Yavaş yavaş plaklar oluşmaya başlamaktadır. İstenilen ve üretilen ürünlerin kalınlık ve genişlik ölçüleri belirlenmektedir. Bununla birlikte andezit taşıiçin ilk üretim gerçekleşmektedir. İstenilen genişlik ve kalınlığa sahip ürünler plakalar şeklinde kesildikten sonra üretimin ilk aşaması gerçekleşmektedir. Bu süreç sonrası çıkan plaklar baş kesme adı verdiğimiz makineye gönderilerek baş kısmı kesilmektedir. Bununla beraber ürünlerin boylarının oluşumu istenilen ölçü de kesilmektedir. Bu süreç sonrasında istenilen ebat ve ölçüde kaplama taşı üretimi yapılmış olur. Bu konuştuğumuz ürünün üretimini örnek alarak bordür ve harpuşta gibi bir çok ürünü de ölçülerine göre üretmekteyiz.
  • Başka bir örnek vermek istersek eğer üretilen ürünün üzerine yapılan kumlama işlemi kesimi yapılan plaklara yapılmaktadır. Plakların her biri için ilk olarak kumlama makinesi yanına kurumuş ve nem içermeyen ürünler yani taşlar alınmaktadır. Bu ürünleri iki personel çalışarak bantlı bir yapıya sahip sistemde düz olan plaklar bant sisteminin sonunda istenen uygulama yapılarak elde edilir.
  • Üretimi yapılan plakların basamak taşı olması durumunda bizler profil ve pah işlemine tabi tutmaktayız. Bu üretim de kumlama işlemi gibi bantlı sisteme sahip makine yardımıyla yapılmaktadır. Makinede istenilen şekil verilerek ürünlerin üretimi sağlanmaktadır Bu işlemde de minimum iki personel çalışmaktadır.
  • Bir başka işlem olan mucartalama da yine minimum iki personel görev yapmakta olup ürünlerin yapımını farklı bir makine üstlenmektedir. Farklı bir işlem olan silim, patinato, kalibre gibi işlemlerde ise üretimde en az üç personel yer almaktadır. Başka bir işlem olan çarpma taşı üretiminde ise ürünlerin makinelerle kırılması gerekmektedir. Bu noktada üretilen ürünlerin ortak ve en temel özelliği makinelerin bantlı sisteme tabi tutulmasıdır. Bu sistemin biz üreticiye kattığı en büyük avantaj hızlı bir şekilde istenen işlemelerin taşların yüzeyine uygulanmasıdır.

Bahsettiğimiz tüm bu ürünlere istediğiniz ebat ve ölçülerde ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almanız için sizi Ankara Gölbaşı’nda bulunan fabrikamızda ağırlamaktan keyif duyarız. Konuştuğumuz tüm bu makinelere sahip olan fabrikamızda istediğiniz tüm ürünlerin üretimi kısa sürede yapılarak size teslim edilir. Bu ürünlerin güvenli bir şekilde hem üretimi hem de teslimatı yapılır. Teslimatı yapılacak ürünler zarar görmemesi sebebiyle paletler üzerinde ve streçlere sarılarak korunaklı bir şekilde teslim edilir. Keyifli alışverişler dileriz.

Üretimlerini kısa şekilde anlattığımız tüm bu ürünlerin hakkında daha kapsamlı bilgiler için ARA. Daha kapsamlı bilgiler için HEMEN ARA. Teklif almak için HEMEN ARA.

Ankara Taşı Avantajları

Yapılarda kullanımı yapılan ürünlerin her biri için ifade etmek isteriz ki farklı kullanım alanlarının yanında bulunmaktadır. Ham madde çıkarılmasından başlayarak ürünlerin nihai ürün olmasına kadar geçen tüm süreci ele alacağız. Öncelikle kullanımını yaptığımız andezit taşı avantajlarını ele alacağız.

Üretimi yapılan ürünlerin istenilen ebatlara ve metraja göre istenilen renkte ve dokuda üretilebilmesi kullanıcı açısında oldukça büyük avantaj anlamına gelmektedir. Üretimi yapılan ürünlerin kalınlıkları isteklere göre kesimi yapılmaktadır. Bu kesimde genişlik ve boyda ihtiyaçlara göre kesilmektedir.

Yapılarda kullanımı yapılan ürünlerin zaman içinde solması ve yıpranması meydana gelmektedir. Ancak bunun aksine bu ürünlerde kesinlikle solma yada yıpranma söz konusu değildir. Kullanımı yapılan ürünler sıcaklık farkından veya güneş ışınlarından zarar görmektedir. Ancak bunun aksine andezit taşı kesinlikle deforme olmaz. Bunun nedeni ürünün iç yapısıyla ilişkili olduğunu ifade ediyoruz.

Dış ortamlarda kullanımı yapılan ürünlerin özellikle kış aylarında yada ıslak durumlarda kayma durumuna karşı kaymaz yapıda olması mutlaka gerekmektedir. Dış ortamlarda kayma bağlı yaralanmalar meydana gelmektedir. Ancak bunun aksine Ankara taşı kaymaz bir yapıya sahiptir. Bununla beraber ürünlerin kumlama gibi işlemler yapılması durumunda hiç kaymaz ve tutucu bir yüzey ortaya çıkmaktadır.

Ürünlerin darbeye karşı dayanımlı olması özellikle dış ortamlarda bizler için avantaj sağlamaktadır. Bu kapsamda ilk olarak ifade etmek isteriz ki özellikle zeminde ve duvarda ürünler duvarı koruması gerekmektedir. Isı yalıtım malzemeleri duvarları kapatmakla beraber oldukça kolay bir şekilde delinmektedir. Ancak bunun aksine yapının ilk bir metrelik kısmı kesinlikle bu ürün ile kaplanmalıdır.

Üretimi yapılan ürünlerin kullanımı yapıldığı yapılara en büyük kazandırdığı avantaj ise yalıtım durumudur. Ürünlerin kullanımı yapıldığı yada direk taşıyıcı olarak kullanımı yapılan binaların yaz ayların oldukça serin kış aylarında ise bir o kadar sıcak olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu durumun nedeni olarak andezit taşı yalıtım malzeme olmasını gösterebiliriz.

Malzemelerin işlenebilmesi oldukça zordur ve üzerine yapılan işlemelerde neredeyse imkansız bir şekilde bozulmadan görevini yerine getirmektedir. Bu durumun nedeni ürünün deforme olmaması ve dayanımının uzun olmasıdır. Tarihi yapılarda işleme yapılan ürünlerin hala ilk günkü gibi durması bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Ürünler bundan dolayı çeşme yapımı, şadırvan yapımı ve mezar gibi önemli alanlarda kullanımı yapılmaktadır.

Binalarda en büyük sorunların başında suyun yapının iç kısmına geçmesi gösterilmektedir. Bundan dolayı suların yapıdan uzaklaştırılması bizler için oldukça önemlidir. Bundan dolayı bizler duvar üzeri kaplamalarında ve yapının toprak ile teması olduğu durumlarda andezit taşı kullanımı yapılmaktadır. Bunun nedeni ürünün suyu içine çekmemesi ve üzerine gelen suyu kendinden uzaklaştırmasıdır.

Dış ortam kullanımı yapılan ürünlerin özellikle yüksek dayanıma sahip olması mutlaka istenmektedir. Bunun nedeni mevsimsel olarak sıcaklık farkının oldukça yüksek olmasıdır. Bununla beraber dış ortamlarda darbe ile tüm ürünler kırılmaktadır. Bir başka durum ürünlerin kimyasal maddelere karşı dayanımının olmamasıdır. Ancak tüm bunların karşısında andezit taşı kesinlikle kimyasal madde karşısında dayanır, darbe karşısında kırılmaz ve sıcaklık farkından etkilenmez.

Kullanımı yapılan ürünlerin ekonomik açıdan fiyat olarak kıyaslama gerekirse ifade edebiliriz ki diğer tüm doğal taşlara oranla oldukça uygundur. Bununla beraber diğer yapı malzemeleri aynı kaliteyi veremediğinden andezit taşı kalite fiyat karşılaştırması yapılırsa açık ara öndedir. Bununla beraber ürünlerin fabrikamızda işlenmesi ve kendi maden ocağımızdan çıkarılması ile en uygun fiyatı veren bir fabrika olduğumuzu söylemek isteriz.

Üretimi yapılan ürünlerin işlenmesi ve farklı işlevler kazandırılması büyük bir avantaj olmakla beraber özellikle tarihi yapılarda ilk gün ki gibi durması estetik anlamda büyük avantaj sağlamaktadır. İncelemelerde bulunduğumuzda ifade etmek isteriz ki ürünün üzerine yapılan işlemeler uzun zaman hiç kaybolmadan yerine durmakta ve oldukça estetik bir bütünlük sağlamaktadır.

Üretimini yaptığımız Ankara taşı için kısaca ifade etmek gerekirse ürün oldukça sert, sağlam ve mükemmel bir yapı malzemesi bundan dolayı oldukça sık bir şekilde kullanımı yapılmaktadır. Daha kapsamlı bilgiler için hemen bizleri ARA. Fabrika satışlarında %50 FİYAT avantajı bizdedir.

Call Now ButtonHEMEN ARA TEKLİF AL!