Ankara Bazalt

Ankara Bazalt

Bazalt, Bazalt taşı, Ankara bazalt taşı, Ankara bazalt, bazalt Ankara, bazalt taşı Ankara, Ankara bazalt fiyatı, Ankara bazalt taşı fiyatı

Bir çok yapı malzemesi farklı kullanım alanlarına sahip olup bu kullanım alanlarına göre ebatları ve uygulama şekilleri bulunmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda günümüzde sıklıkla kullanımını yaptığımız doğal taşların yapılarda kullanım alanı oldukça fazla olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda üretimini yaptığımız Ankara bazalt için bir çok kez farklı üretimlerde bulunduğumuz olmuştur. Kullanımı yapılan ürünlerin maden sahasından çıkarılmasından başlayan maceranın en son uygulama noktasına kadar olan sürenin tamamında üretim gerçekleştirdiğimizi belirtmekte fayda buluyoruz. İnci Taş Madencilik olarak üretimini yaptığımız tüm taşlarda önceliğimiz maden sahalarını kendimiz işletmesi olduğunu belirtmekte fayda buluyoruz. Bu durumun fabrikalarımızda üretimini yaptığımız ürünlerin kalitesini doğrudan etkilediğini açıklamakta fayda buluyoruz. Doğal taş sektöründe bilinmesi gerekir ki ürünün kalitesini doğrudan maden sahaları etkilemektedir. Bu kapsamda bir ürünün ne kadar kaliteli olduğu doğrudan onu üreten fabrikanın maden sahasıyla ilişkili olduğunu unutmamakta fayda görüyoruz. Bu doğrultuda yazımızda öncelikle bazalt taşı maden sahalarını incelemekte fayda buluyoruz. Bu noktadan sonra maden sahalarını bir başlıkta incelemek ve bundan sonra üretim için ne gibi aşamaların takip edilmesi gerektiğini inceleyerek devam edeceğiz. Bununla beraber bir ürün uygulaması onun ömrünü belirleyen en baş noktaların başında yer almaktadır. Bu kapsamda uygulamaları incelemek doğru sonuçlara ulaşmamızda bizlere yardımcı olacağı gibi bilgilerin doğru anlaşılmasında öncülük edecektir. Bu kapsamda öncelikle bazalt maden ocaklarını inceleyeceğiz. Bu konuyu bir başlık altında kısa bilgiler halinde sizinle paylaştıktan sonra diğer başlıklara sırayla geçiş yapacağız. Bununla beraber unutulmaması gereken ürünlerin sadece siyah veya gri bir renge sahip olmakla kalmadığı porfir adı verilen bir başka renginin bulunduğunu açıklamakta fayda buluyoruz. Konular hakkında daha fazla bilgilere sahip olmak veya ürünler hakkında fiyatlar almak için hemen bizleri arayınız.

Bazalt Taşı Maden Sahası

Bir çok doğal taşın serüveni öncelikle keşfedilmesiyle başlamakta olup zamanla değişip dönüşerek ürünler haline gelmektedir. Bu ürünler kimi zaman bir çeşme kimi zaman ise bir duvar kaplaması olarak gerçekleşmektedir. Bu kapsamda üretimini yaptığımız Ankara bazalt taşı için ilk olarak keşfedilmesini anlatmakta fayda buluyoruz. Bu ürünler yanar dağların lavlarından oluşmakta olup yer altı hareketlerine bağlı olarak yer yüzünde oluşmaya başladığı anlatmakla işe başlamak doğru olacaktır. Bu oluşum süresi yıllarca sürmekte olup ilk adımda ürünlerin ham olarak şekilsiz olarak dağların zirve veya zirve yamaçlarında yer aldığını anlatmakla işe başlayalım. Bu kapsamda madenin toprak altında keşfedilmesi ilk adım olmakla beraber en büyük adım olarak belirtmekte fayda buluyoruz. Bu işlemin ardından maden sahasının işletime açılması için gerekli resmi işlemlerin yapılması büyük önem arz etmekle beraber oldukça zor ve uzun bir işlemdir. Ancak bu durumu en alt seviyeye indirmek amacıyla yasal işlemlerin yapıldığını belirtmekte fayda buluyoruz. Bununla beraber resmi işlemlerin yapılmasından sonra ürünlerin maden sahasından iş makineleri yardımıyla çıkarılması işlemi yapılmaya başlanacaktır. Bu noktada öncelikle maden ocağı ağzı açma işlemi yapılacak olup ilk işlem için en uygun yer aranmaya başlanmaktadır. Bizler genelde bu yerin düzlük ve maden sahasından çıkan pasa adı verilen işlemsiz artıkların döküleceği alandan uzak olmasını tercih etmekteyiz. Bunun nedeni olarak bazalt taşı çıkarılması sırasında tekrarlı olarak yer altına inme işlemi yapılacaktır. Bu işlemler sırasında artıkları uzaklaştırmak için çaba ve enerji kaybetmemek için tüm parçaların maden sahasından en uzak bölgeye doğru iletilmesi oldukça önemlidir. Bu işlemin ardından kademeli sistem olarak nitelendirilen maden sahası işletime alınarak madenlerin çıkarılma işlemi yapılmaktadır. Çıkarılan her maden üretimi yapılacak ürünün kalitesini doğrudan etkilemekte olup bundan dolayı büyük öneme sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda üretim yapılacak plakların büyüklüğü ürünün ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bizler üretime göre blokları ayarlamakta ve üretim sırasında ortaya çıkan fireyi minimuma indirmeye çalışmaktayız. Bu şekilde bazalt taşı bloklarını en verimli şekilde kullanmaya ve milli servetimizi ekonomiye kazandırmaya çalışmaktayız. Bu kapsamda  üretimi yapılan her ürün iç ve dış pazarda pazarlamak özellikle dış piyasaya ürün sevk etmek en büyük hedefimizdir. Bahsi geçen konu hakkında kısa öz bilgileri sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Daha kapsamlı bilgiler v fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Bazalt Taşı Üretimi

Üretimi yapılan her yapı malzemesi öncelikle kullanım alanlarının özelliklerine göre sınıflara ayrılmakta ve bu şekilde üretime başlanmaktadır. Bu kapsamda ürünlerin her biri plakalar halinde kesime tabi tutulmakta ve bu şekilde kesim işlemine başlanmaktadır. Bu doğrultuda öncelikle ürünlerin blokları her bir ürüne göre seçilmeli ve bu şekilde bazalt taşı üretimi yapılmaya başlanmalıdır. Bu doğrultuda öncelikle ham madde blokları kesme makinesine yüksek olacak şekilde ve fire olayını minimuma indirecek şekilde koyulmalı ve kesim işlemine bu şekilde başlamak gerekmektedir. Bu şekilde kesilme işlemine başlanan ürünler için en üst kısımdan mutlaka bordür taşı alınmalı ve bu şekilde ürünün üretimi yapılmaya başlanmalıdır. Bir sonraki kademeden istenen ebatlarda bazalt üretimi yapılmaya başlanmalıdır. Ancak unutulmaması gereken kullanıcıların en sık sorduğu soru olan bıçak izleri ise her üründe ortaya çıktığını belirtmek isteriz. Bu durumu kullanıcılar çoğu zaman istememektedir. Bu durumun önüne geçebilmek ham kesimi yapılan ürünlerde neredeyse imkansızdır. Ancak üretimi yapılan plakaların kesim işlemi sonrasında kalibre vurularak uygulamaya koyulmasıyla ürünlerde kesinlikle kesim işlemine dair iz kalmamaktadır. Bu doğrultuda üretimi yapılan özellikle duvar kaplamalarında mutlaka ürünlere kalibre işlemi yapılması gerekmektedir. Bu işlem sırasında bantlı sistem olarak çalışmaya başlayan işleme makinesi ürünlerin üzerindeki izleri dönen keskin kalın bıçaklar ile ortadan kaldırmakta ve ürünün her birinin kalınlığı net olarak sabit bir değere sahip olmaktadır. Bu şekilde üretimi yapılan Ankara bazalt ürünleri sorunsuzca uygulamaya hazır hale gelmektedir. Bununla beraber üretimi yapılan her bir ürün için her zaman aynı işlemi yaparak ürünleri işleme koyduğumuzu söylemek yanlış olacaktır. Öncelikle bir basamak taşı veya harpuşta taşı ile kaplama taşı tabi ki aynı süreçlerden geçmemekte ve aynı ham madde kullanımı yapılmamaktadır. Her birinin kendine özgü ham madde ihtiyacı ve üretim süreçleri bulunmaktadır. bu konu hakkında daha kjapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Bazalt, bazalt taşı, Ankara bazalt, siyah bazalt taşı, kırmızı bazalt, kırmızı bazalt taşı

Call Now ButtonHEMEN ARA TEKLİF AL!