Bazalt Basamak Taşı

Bazalt Basamak Taşı

Bazalt, Bazalt taşı, Ankara bazalt basamak, Bazalt basamak taşı, Ankara bazalt basamak taşı, Ankara bazalt basamak taşı, bazalt basamak fiyatları, bazalt basamak fiyatı, bazalt taşı basamak fiyatı, basamak bazalt fiyatı

Yapılarda kullanımı yapılan ve farklı yüksekliklere sahip platformları birbirine bağlayan düzlemlere bizler basamak olarak nitelendiriyoruz. Bu kapsamda ifade etmek isteriz ki bu alanların kaplamaları mutlaka yapılmakta olup bununla beraber direk doğal taşlar ile basamak yapıldığını ifade etmek isteriz. Bu kapsamda ilk olarak bazalt taşı kullanımı yapılmaktadır. Bu ürünler için ifade etmek isteriz ki bu yazımızda basamak uygulamalarını ele alacağız.

Ancak üretimini yaptığımız tüm ürünlerin fabrikalarımızda doğrudan işlendiğini ve maden sahalarımızdan çıkardığımız ham bloklardan üretim yaptığımızı ifade etmek isteriz. Bu durum bizlere ürünlerde kalite ve ekonomik açıdan avantaj sağlamamıza zemin oluşturmaktadır. Öncelikle bu başlığımızda ifade etmek isteriz ki basamak taşları üretimi, uygulaması, alışlarda nelere dikkat edilmesi gibi birçok durumu ele alacağız.

Öncelikle ürünlerin nasıl uygulandığını ele alacağız. Bununla beraber ürünlerin uygulamasında ve ebatların çıkarılmasında dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar bulunmaktadır. Bu durumu ifade etmek istersek bizler standart olarak otuz iki santimetre basamak ürünlerini standart kabul etmekteyiz. Ancak usta bunu kırk veya elli santimetre istediğinde üretim yapabilmekteyiz. Ancak bazalt basamak için fiyatlarda anormal fiyat artışları meydana gelmektedir. Bundan dolayı mutlaka deneyimli ustalar ile ölçülerin çıkarılması gerekmektedir. Bizler kendi ekibimiz ile ürünlerin ölçülerini çıkarmakta ve satışlar yapmaktayız. Daha kapsamlı bilgiler için hemen bizleri arayınız.

Bazalt Basamak Taşı Üretimi

Öncelikle üretimi yapılan tüm doğal taşlarda ortak nokta olarak ifade etmek isteriz ki her bir ürün blok parçalarından plaklar şeklinde üretilerek elde edilmektedir. Bu üretimlerde ürünlerin kalitesini doğrudan belirleyen en temel durum ürünlerin ham madde blokların kalitesi olduğunu ifade etmek isteriz. Üretimi yapılan ürünlerin her biri maden sahalarından çıkarılan ham bazalt taşı bloklarından elde edilir.

Bizler bu kapsamda kendi maden sahalarımızdan çıkarılan ham blokları üretimi yapılacak ürünün ebatına ve türüne göre sınıflandırma yaparak kesime tabi tutmaktayız. Böylelikle ürünlerin üretimlerinde maliyet kalemi olan fire oranını ortadan kaldırmış olarak sizlerin karşısına çıkmaktayız. Bununla beraber bir basamak taşı için bizler tek parça olmasını istemekteyiz. Bundan dolayı blokları uzun olması gerekmektedir. Ancak bir döşeme için bu durumun olduğunu ifade etmek mümkün değildir. Blokların sınıflara ayrılması bu kapsamda oldukça önem taşımaktadır.

Maden sahasında seçilerek fabrikamıza gönderilen ham bloklar bu noktada kesme makinelerine tabi tutularak belirli bir genişlik ve kalınlıklarda kesime başlanır. Üretimi yapılan plakların boyları ise baş kesme adı verilen makineler yardımıyla kesilmektedir. Böylelikle ürünlerin üretimine başlanmış olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şekilde ham bazalt basamak üretimi gerçekleşmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktadan sonra ürünlerin alın yada rıht adı verilen ürünün üretimine geçilmektedir.

Bu doğrultuda ifade etmek isteriz ki rıhtlarda özel bir işleme yapılmaktadır. Bununla beraber isteğe bağlı olarak ürünlere patinato işlemi yapılmaktadır. Bu işlem kesilen ham düzlem plakların fırçalama yani silim işlemi yapılması ile renginin açık siyah olması anlamını taşımaktadır. Patinato işlemi günümüzde açık siyah olan rengi vermeyi sağlamaktadır. Patinato yapılmayan ürünlerin görüntü ve kalitesi andezit taşı ürünlerinden hiçbir farklılık taşımamaktadır.

Plaklar halinde üretimi yapılan basamak taşları mutlaka pah veya profil işlemine tabi tutularak üretime başlanmaktadır. Üretimi yapılacak ürünün iki personelimiz yardımıyla pah ve profil işlemi yapan makinemizde ürünlere son şekli verilmektedir. Ancak yine bu ürünlere isteğe bağlı olarak kalibre, silim, cila ve patinato gibi işlemler yapılmaktadır.

Bu işlemler ile ürünlerin rengi siyahlaşmaktadır. Bunun dışında üretimi yapılan plakların andezit taşı rengi ve dokusundan hiçbir farklılığı bulunmamaktadır. İfade etmek isteriz ki bu işlemler yapıldığında farklı zorluklarda kendini göstermektedir. Bu zorlukların başında özellikle dış mekanlarda kaymalara bağlı yaralanmalar gelmektedir. Bunların yaşanmaması için özellikle dış mekanlarda bizler patinato gibi işlemlerin yapılmasını önermemekteyiz.

Call Now ButtonHEMEN ARA TEKLİF AL!