Andezit Fabrikamız


Andezit Fabrikalarımız

andezit, andezit taşı, andezit fabrika, andezit taşı fabrikası, andezit gölbaşı fabrika, gölbaşı taşı fabrikası, Ankara taşı fabrikası

1996 yılında Ankara ili Gölbaşı ilçesinde fabrikamızın temelleri atılmıştır. Ustalıkla başlayan serüvenimiz uygun fiyat, kalite ve dürüstlük ilkelerimiz doğrultusunda çalışmalarımız İnci Taş Madencilik  bu günlere getirmiştir. Fabrikamız kurulduğu ilk günlerden bu güne kadar andezit ve andezit taşı imalatı yapmıştır. İnci Andezit kurulduğu ilk günden bu güne kadar 81 il 5 ülkeye hizmet vermiştir.

Andezit Taşı Üretimi

Birçok alanda kullanımı yapılan doğal taşların hemen hepsinin üretimini yapan firmamız bu kapsamda ifade etmek isteriz ki her alanda oldukça büyük bilgi birikimine sahip olarak bizleri karşılamaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda ilk olarak fabrikalarımızda üretimi yapılan doğal taşların başında gelen andezit taşı hakkında bilgileri sizinle paylaşmak isteriz. Öncelikle ifade etmek isteriz ki bu ürünün üretimi için diğer doğal taşlardan oldukça farklı bir süreç bizleri karşılamaktadır. Bu farklılığı ele almak gerekirse kesinlikle bu ürünün üretimi için maden sahası ve kesim yapacak makineler oldukça farklı olarak dizayn edilmesi ve kesmeye oldukça dayanıklı olması bizler için önem arz etmektedir.

Fabrikalarımızı ele almak gerekirse ifade edebiliriz ki son teknoloji makineler ile oldukça kıymetli ve istenilen her ebatta ürün üretimini bizler gerçekleştirmekteyiz. Bu üretimlerde ilk olarak bizler blokların doğru tercih edilmesi gerektiğini birçok durumda ifade etmiş bulunuyoruz. Doğru blokların tercih edilmesi ile ürünlerin üretilmesi serüveni başlamış olacak ve ürünleri üretiminde önemli bir ekonomik avantaj sağlanacaktır. Bununla beraber ürünlerin her biri için ifade etmek isteriz ki istenilen her ebatta üretim yapabilmekteyiz.

Bu üretimlerde bizler metraja bağlı olarak fiyatlarımızı vermekte olduğumuzu birçok durumda ifade ettik. Bizler fabrikalarımızı ele almak için ilk öncelikle ele aldığımız durumun este adı verilen makine ile işe başladığımızı ifade ediyoruz. Bu makineler ürünlerin plaklar halinde üretimi için oldukça büyük avantaj sağlamış olup aynı zamanda ürünlerin doğru ebatlarda üretimi için bizleri rahatlatmaktadır. Bizler bu doğrultuda ürünlerin üretimini yapmaktayız. Bu üretim makinesi ile ürünlerin genişlik ve kalınlık ölçüleri belli olmakta ve baş kesmesi verilen makine ile andezit taşı üretimi yapılacak ürünün boy ölçüsü istenilen ölçülerde üretilecektir. Bu noktada istenilen ham plakların üretimi yapılmış olup bu ürünler için bazı kullanıcılar farklı işlevler ve farklı işleme özelliklerini istemektedir. Bizler bu noktada her istenilen işlemi yapabilmekteyiz.

Ancak ifade etmek isteriz ki pah veya profil işlemi yapıldığında ürünlerin farklı bir alanda kullanımı yapılacağı gibi farklı bir kumlama ile farklı kullanım alanı için uygulama imkanı sağlamaktadır. Bu noktada ifade etmek isteriz ki bir kumlama yapılan ürün genelde zeminde engelli girişlerinde kullanımı yapılmaktadır. Ancak bu ürünün harpuşta olarak kullanımı yapılması oldukça anlamsız olacaktır. Ancak bunun yanında harpuşta taşı için kullanım alanı için mutlaka profil ve pah işlemi yapılması gerekmektedir. Bu gibi ürünlerin farklı işlemeler yapılması bizler için önem arz etmektedir.

Bizler andezit ürünleri için istenilen her işlemi kendi fabrikalarımızda yapabilmekte ve ürünleri paletlere dizerek istenilen her bölgeye sevk edebilmekteyiz. Üretimi yapılan plak ürünlerin alanlara sevk edilmesinde bizler nakliye olarak istenilen araçları bulmaktayız. Fabrikalarımızda üretimi yapılan ürünlerin alanlara sevk işlemi ile uygulama yapılabilme imkanı sağlanmaktadır. Öncelikle ifade etmek isteriz ki bütün işlemelerde farklı bir fiyat belirleme süreci başlamaktadır. Bundan dolayı mutlaka ürünlerin fiyatları alınırken bizlere istenilen özelliklerin belirtilmesinde fayda buluyoruz.

Özelliklerin belirtilmemesinden dolayı fiyatlarda yanlışlıkların oluştuğunu ifade edebiliriz. Uygulama yapılan her bir uygulama için ifade etmek isteriz ki en az iki personel kullanımı yapılmakta olup bununla beraber ürünlerin uygulama sırasında mutlaka firelere oluşmaktadır. Bununla beraber ürünlerin üretilmelerinden farklı olarak enerji gideri, kesme bıçak giderleri, makine bakım giderleri gibi birden fazla oldukça büyük maliyetler ortaya çıkmakta olup bundan dolayı mutlaka fiyat farkı oluşmaktadır. Bizler İnci Taş Madencilik olarak üretimi kendi fabrikamızda yaptığımız ürünlerin her zaman kalite olarak arkasında durduğumuzu ifade etmek isteriz. Bizler üretimi yapılan plakların her birini kendi maden sahamızdan çıkararak ürünlerin elde edilmesini sağlamaktayız.

Bu şekilde andezit taşı fabrikası firmamıza ait olmasıyla kaliteli ham maddeyi kaliteli plaklar haline getirmekte olduğumuzu ifade etmek isteriz. Bu plakların işlenmesi ile veya alanlara doğru uygulanması ile yüzlerce yıl dayanıklı alanların oluşumu sağlanacaktır. Bir kullanıcı olarak insanların en çok istediği kaliteli bir ürünü uygun fiyata elde edebilmek olduğunu bilmekteyiz. Bizler en uygun fiyat garantisi ile ürünlerimizi doğrudan fabrikamızdan satışlar yaparak müşterilerimize kaliteli ürünleri aracı olmadan ulaştırmaktayız. Bu şekilde kullanıcılar ürünleri bizlerden güvenli olarak teslim almaktadır. Bizler kurulduğumuz günde bu güne kadar ülkemizde tüm illere sevk etmekte beraber ürünlerin yurtdışında kullanımı yapıldığını ifade etmek isteriz.

Bu süreci ele almak gerekirse öncelikle yaklaşık elli senedir aynı fabrikamızda aynı maden ocağımızı kullanmakta olup bununla beraber her geçen gün kendimizi yenilerek ürünlerimizi ürettiğimizi ifade etmek isteriz. Bununla beraber andezit taşı üretimi ve uygulamasını deneyim olarak ele almak gerekirse öncelikle yaklaşık iki aşırı ele almak deneyimimizi ortaya koyacaktır. Dededen toruna gelen bu mesleği günümüzde devam ettirmenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Üretimi yapılan ürünler hakkında kapsamlı bilgiler için bizleri arayabilir veya fabrikalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Andezit Taşı

Andezit, genellikle orta ve yüksek viskoziteye sahip magma kaynaklarından gelen volkanik bir kayaç türüdür. Magmanın yüzeye çıkıp katılaşmasıyla oluşur. Bu katılaşma genellikle volkanik kraterlerde veya lav akıntılarının yavaşladığı yerlerde gerçekleşir. Andezit taşı, magma içerisindeki minerallerin kristalleşmesi sonucu oluşur ve genellikle kristal yapılı bir kayaçtır. Bu kristal yapı sayesinde ürünlerin üzerlerine farklı işlemeler yapılarak ürünlerin plaklar halinde üretimi gerçekleştirilmektedir. Farklı kullanım alanları için farklı ebatlarda farklı şekillerde ürünlerin kullanımı yapıldığını ifade etmek isteriz.

Bu kapsamda öncelikle üretimi yapılan ürünlerin her birinin taşıyıcı özelliklerde, kaplama malzemesi, yapı malzemesi veya farklı işlevlerde kullanımı yapılmaktadır. Bu farklı işlevlerin her birinden başarı ile çıkan ürünün ham maddesini inceleyerek işe başlamanın doğru olacağı kanaatindeyiz. Üretimi yapılan andezit taşı ürünlerinin hakkında bilgiler için diğer yazılarımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Andezit taşı, genellikle kırmızı renkte olmasına rağmen pembe ve gri tonlarda da olabilir. Bu renk farklılıkları, taşın içerdiği minerallerin ve bileşenlerin çeşitliliğine bağlıdır. Bazı andezit taşları içerdikleri mineraller nedeniyle parlaklık veya şeffaflık gibi özelliklere sahip olabilir. Bizler bu kapsamda ifade edebiliriz ki fabrikalarımızda istenilen renklere sahip plakların üretimini yapmaktayız. Bu üretimlerde önceliğimiz ürünlerin istenilen ebatlara sahip olarak üretimini gerçekleştirmektir.

Üretimi yapılan plakların hakkında diğer söylenecek durum üzerlerine isteğe bağlı olarak yapılan işlemelerdir. Bu işlemeler için ifade etmek isteriz ki kumlama, pah, profil, patinato, silim ve cila yapılmaktadır. Bu işlemlerin ardından ürünlerin kullanımı yapılacak alanlara uygulama yapılması gerekmektedir. Üretimi yapılan plakların her biri için farklı birimlerin ve farklı fiyatlandırmaların olduğunu ifade etmek isteriz.  Bizler tüm grupları için bu durum söz konusu olduğunu ifade edebiliriz.

Jeolojik olarak, andezit taşları sıklıkla yanardağların etrafında veya volkanik adalarda bulunur. Bu bölgelerdeki yanardağ aktiviteleri sırasında oluşan lavlar, andezit taşlarının ana kaynağını oluşturur. Andezit, Pasifik Ateş Çemberi gibi jeolojik olarak aktif bölgelerde sıklıkla görülür. Ürünün lavlardan oluşuyor olması sağlam olmasında en büyük etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler bundan dolayı dış mekanlarda ürünlerin kullanımının sıklıkla yapılmasını önermekteyiz. Bu durumun en temel nedeni dış ortam koşullarına karşı dayanımının oldukça yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Ürünlerin son zamanlarda en büyük sıkıntısı kullanıcılar tarafında bizlere gelen durum tüf taşını andezit taşı diyerek satışlarının yapılmasıdır. Bizler bu noktada ifade etmek isteriz ki tüf dayanımı oldukça düşük bir malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler bu ürünün tek kullanım alanı iç mekanlarda duvarlar olduğunu ifade etmek isteriz. Ancak dış mekanlarda zeminlerde uygulaması yapılması durumunda ürünlerde zamanla deformeler olduğunu ifade etmek isteriz. Bunun aksine gerçek Ankara andezit taşı dış ortamda hiçbir koşuldan etkilenmeden işlevini yerine getirmektedir.

Endüstriyel olarak, andezit taşı birçok farklı alanda kullanılır. Özellikle inşaat sektöründe, bina kaplamaları, döşeme taşları, duvarlar ve peyzaj düzenlemeleri için tercih edilir. Dayanıklı yapısı ve estetik görünümü nedeniyle, birçok mimar ve yapı ustası tarafından tercih edilir. Bu tercihlerin yapılmasında en dikkat edilmesi gereken durum ürünlerin doğru ebatlarda ve doğru işlemeler yapıldıktan sonra uygulama yapılması gerekmesidir. Bu noktada en  önemli husus ürünlerin uygulamasını yapacak ustanın doğru tercih edilmesidir.

Andezit taşı, aynı zamanda jeolojik araştırmalarda da önemli bir rol oynar. Jeologlar, andezit taşlarını inceleyerek, geçmiş volkanik aktivitelerin ve jeolojik süreçlerin anlaşılmasına yardımcı olabilirler. Bu taşlar, jeolojik tarih hakkında bilgi sağlayabilir ve geçmiş volkanik patlamaların izlerini taşıyabilir.

Sonuç olarak, andezit taşı doğal olarak oluşan bir volkanik kayaçtır ve jeolojik olarak aktif bölgelerde yaygın olarak bulunur. Hem endüstriyel hem de bilimsel açıdan önemlidir ve birçok farklı amaç için kullanılır.

Hizmet Bölgelerimiz

İnci Andezit ülkemizin tüm illerine hizmet vermektedir. İhtiyaç duyduğunuz malzemelerin numunelerini kargo aracılığıyla istediğiniz adrese teslim ediyoruz. Siparişlerinizi zamanında ve tam metrajlı olarak adresinize teslim ediyoruz. Andezit ile ilgili tüm ölçülerde eksiksiz ve istenilen ebat ve dokuda üretim yapmaktayız.

Yılların tecrübesi ve deneyimiyle biz diyoruz ki ”Taş Ustanın Elinde Parlar

Call Now ButtonHEMEN ARA TEKLİF AL!