Çıta Kayrak Taşı

Çıta Kayrak Taşı

Kayrak, kayrak taşı, Kayrak çıta, kayrak taşı çıta, çıta kayrak, çıta kayrak taşı, çıta kayrak Ankara, çıta kayrak taşı Ankara, Ankara çıta kayrak, Ankara kayrak çıta,  çıta kayrak fiyatları, çıta kayrak taşı fiyatları

Kayrak taşı kullanımı son yıllarda çok yaygın hale gelmeye başlamıştır. Yaşam alanlarının iç ve dış mekanların da farklı bir görüntü oluşturmak isteyen müşterilerimiz bu yapı malzemesinin kullanımından çok memnundurlar. Doğal taş kullanımı ev dekorasyonunda değişiklikler sağlıyor fakat her taş ile de istenilen sonuçlar elde edilemiyor. Bazı taşlar iç cephe dekorasyonun da bazıları ise dış cephe dekorasyonunda başarılı sonuçlar verebilmektedir. Çıta kayrak taşı mutfak, banyo, salon gibi mekanlarda kullanabileceğiniz bir yapı malzemesidir.  Kayrak taşı mimariye, sanata ve estetiğe temel olmuş, yıllara meydan okuyabilen bir üründür. Bu üründen elde edilen çıta kayrak taşı da eni beş ve otuz santimetre arasındaki ölçülerde, boyu ise serbest boy olarak kesilebilen bir yapı malzemesidir. Bu hammadde metamorfik kayaçlar grubunda olan bir taştır. Yapısı gereği ısıya dayanıklı, su geçirmez, sert ve homojen dokudadır. Kayrak taşları aşınmaya dayanıklıdır. Bu yazımızda ürünümüz hakkında daha detaylı bilgi vermeye devam edeceğiz.

Çıta Kayrak Taşı Nedir & Uygulama Alanları Nerelerdir?

Kayrak taşları dekoratif amaçlarla kullanılan doğal taş grubunda yer alır. Sağlam ve dayanıklı yapılarından dolayı uygulaması yapılan yüzeyde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Özel bakım gerektiren bir yapı malzemesi değildir. Geçmişten günümüze kadar sağlamlığını koruyan bir çok yapıda kayrak taşlarına rastlamamız mümkündür. Bu durum bu ürünün yapı malzemesi olarak kullanımında ön plana çıkmasının en önemli nedenlerinden biridir. Görsellik açısından şık bir malzeme olmakla beraber farklı yüzeylerde kullanılabilen uygun bir ürün olarak dikkatimizi çekmektedir. Çıta kayrak taşları sağlam ve dayanıklı yapıya sahip olduğu için uzun yıllar uygulanan yüzeyde sorunsuz şekilde kullanılabilirler. Bu yapı malzemesi zeminlerde ve duvarlarda uygulama yapmak için uygun malzemeler arasındadır. Belirlenen alanlar pürüzlerinden tamamen arındırılmalı ve düz bir zemin haline getirilmelidir. Eğimli ve kavisli olan yüzeylerde çıta kayrak taşı uygulaması yapmak mümkün değildir. Bu tarz yüzeylere uygulama yapılması sonucunda görünüm kötü olacak ve malzemenin duvara tutunma işlemi sağlıklı olmayacaktır. Uygulamaya ilk önce yapılacak yüzeye özel bir yapıştırıcı sürülerek başlanır. Bu işlem taşların yüzeyle bütünleşebilmesi açısından önemlidir. Çıta kayrak taşları uygulamalarında dış mekan yapımında  derz aralıklarının oluşturulması gerekmekte fakat iç mekanlarda derz aralıklarına ihtiyaç duyulmamaktadır. Farklı ölçülerde kesilen taşlar uygulama yapılacak alana göre belirlenir. Bahçe yüzeylerinde kullanılan taşların ebatları dört ile altı santimetre olmaktadır. Daha ince ebatlara sahip olması kullanım açısından sağlıklı ve dayanıklı olmamaktadır. Bazı uygulamalarda ise kullanılan ürünlerin üzerine taş verniği sürülmektedir. Bu işlem hem yüzeye parlaklık kazandıracaktır hem de taşları korumalı bir hale getirecektir. Dikkat etmemiz gereken en önemli husus yüzeye uygun ebatlı taşların seçilmesidir. Ebatlı kayrak taşı bina ve bahçelerde, iç mekan duvarlarında, yer döşemesi olarak bir çok alanda ve bahçenizde adım taşı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Firmamız müşterimizin memnuniyetini ön planda tutarak yıllardır faaliyet göstermektedir. Bu konular hakkında daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çıta Kayrak Taşı Maden Sahaları & Kesim İşlemi

Hammadde maden sahalarından bloklar halinde çıkmamaktadır. İş makineleri yardımıyla iri kayalar halinde çıkartılmaktadır. Çıkartılan kayaların sınıflarına ayrılması gerekmektedir. Bu işlem deneyimli mühendisler ve ustalar sayesinde yapılmaktadır. Bir sonraki işlem ise kayrak taşı kayalarını el işçiliği ile levhalara ayırmaktır. Bu işlem sonunda ham maddemizi elde etmiş oluruz.  Bu yaprak yaprak olan levhalar istenilirse maden sahalarından direk olarak satışı yapılabilir. Diğer seçenekte çıta kayrak taşı kesim işlemi yapılması için fabrikalara sevk edilir. Levhalar fabrikalarda ki makinelerde sulu kesim işlemi ile kayrak taşlarını kesme işlemini uygulamaktadırlar. Bu ürünlerin üretiminde çoklu kesim makineleri kullanılarak sulu lazer işaretleyici kullanılmaktadır. Fakat kesim işlemi başlamadan önce mutlaka ürünlerin genişlik ölçüsünün ne kadar olacağının bilinmesi gerekmektedir. Mesela üretimi yapılacak olan ürünün genişliği otuz santimetre ise bu durumda levhaların en dar kısmı otuz santimetre olmalıdır. Kayrak taşı çok nadir görülebilen bir hammaddedir. Bu nedenle çıta kayrak taşı kesimi diğer tüm ürünlerin üretimine oranla oldukça zor ve uzun zaman harcanan bir işlemdir. Kesim işlemini yapan makinede üç kişi çalışmaktadır. Levhalar makinelerdeki bantlara yerleştirilerek kayrak taşı kesimine başlanır. Bantlı sistem öncelikle ürünlerin enlerini sabitlemektedir. Daha sonra ölçüler sabit bir değer aldıktan sonra taşlar makinenin son kısmandan çıkarak çalışan tarafından paletlere düzenli olarak dizilir. Paletlere dizilen ürünler istenen boy ölçülerine göre kesimi yapılır. Daha sonra ise baş kesme makinelerine sevk edilirler. Çıta kayrak taşı ölçülerinde boy ölçüsü olarak serbest boy tercih edilmektedir. Standart boy ölçüsü istenen ürünlerde fiyat farkı olmaktadır. Satış birimi ise metre karedir. Sizlere kesiminden bahsettiğimiz bu ürünümüz ve diğer merak ettiğiniz ürünlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Çıta Kayrak Taşı Fiyatı

 Bu ürün genelde duvar ve zemin kaplaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Çıta kayrak taşı metre kare veya metre tül olarak birimler üzerinden fiyatlandırılır ve siparişler bu birimler üzerinden verilir. Fakat ebatsız olarak satışı yapılan kayrak taşı ton olarak satılır. Çıta kayrak taşı ürünlerinin kalınlık ölçüleri oldukça büyük öneme sahiptir. Şöyle açıklayalım; kalınlık ölçüsü arttıkça ürünün ağırlığı artacaktır bu artışla birlikte aynı ürün ile yapılan alan miktarı azalacaktır. Bu durum müşteriye daha fazla maliyet getirecektir. Aklımıza şu soru gelebilir. Acaba ince kayrak taşı ürünleri mi maliyet açısından uygun olur  diye sorabiliriz. Tabi ki cevabımız  hayır. Ürünler seçilirken yapılacak alana göre kalınlık ölçülerinin belirlenmesi bizim için önemlidir. Bu hem zaman kaybını engeller hem de maliyeti tam olarak çıkarma şansı verir. Deneyimli ustalar ve doğru ebatlar sayesinde memnun kalınacak sonuçlar her zaman alınabilir. Hammaddelerin maden sahalarında kullanılan iş gücü ve makineler, fabrikaya sevk işlemi, kesim işlemi, fabrikadaki emek hepsi üretimi yapılan malzemenin satış fiyatına etki etmektedir. Firma olarak sizlerin memnuniyetini kazanmak bizim için ilk hedeftir. Sizin isteklerinize cevap bulabilmek için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA TEKLİF AL!