Gri Kayrak Taşı

Gri Kayrak Taşı

Son yıllarda kayrak taşı yaşam yerlerimizde farklı tasarımların olması için kullanılan bir yapı malzemesi olmuştur. Kayrak taşları ve çeşitleri iç cephelerde, dış cephelerde, banyo, tuvalet, yaya yolları, baca duvarları, şömine gibi birçok alanlarda kullanımı yapılmaktadır. İnşaat sektöründe kayrak taşı kullanımının çok olmasının nedeni bu taşın yapısına bağlıdır. Uzun ömürlü olması ve sağlamlığı başlıca nedenleri arasında gelmektedir. Banyo, tuvalet ve balkonlarda kaymaz bir yapıya sahip olması nedeni ile güvenle yapı malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Aşınmayan yapısı gereği uzun yıllar kullanılabilen bir malzemedir. Gri kayrak taşı da en fazla balkon yapımında kullanılmaktadır. Balkon yapılarında kullanılan bu malzeme görselliği açısından çok beğeni toplayan bir yapı malzemesidir. Gri kayrak taşı şömine yapımında da sıklıkla kullanılan ve görsellik açısından en fazla tercih edilen yapı malzemesidir.

Gri Kayrak Taşı Ve Maden Sahaları

Doğanın bir mucizesidir kayrak taşı. Uzun yıllar sonucu ortaya çıkan ve doğal bir yapı malzemesi olan bu ürün maden sahalarından çıkartılmaktadır. Dekoratif bir yapı malzemesi olarak kullanılan bu taş bir çok evreden geçerek kullanıma hazır hale gelmektedir. Kayrak taşını tek renk bulmanız imkansızdır. Uzun yıllar doğada oluştuğu için renkleri birbirine geçmiştir. Genelde kahverengi renkte olmakla birlikte sarı, gri, beyaz, kırmızı renkleri de mevcuttur. Kayrak taşı, rengi itibari ile uygulama yapılan bölgeye tamamen uyum sağlar ve rengini hiç kaybetmez. Gri kayrak taşı da en çok kullanılan renkler arasındadır. Bu taşlar özel bir bakım ve temizlik gerektirmeyen yapı malzemeleridir. Yere döşenen gri kayrak taşları ve diğer renklere sahip taşlar da yüzeyinde kayma olması mümkün olmayan taşlardır. Diğer tercih edilme nedenlerinden biride yalıtım malzemesi görevini yerine getiren bir malzemedir. Kış aylarında sıcak, yaz aylarında ise serin tutma özelliğine sahiptirler.  Diğer yapı malzemelerine göre uygulama teknikleri çok daha kolaydır ve çok ekonomik bir malzemedir. Maden sahalarında katmanlar halinde bulunmaktadırlar. Gri kayrak taşları ve diğer renklere  sahip olanları çıkarıldıktan sonra yaprak olarak ayırma işlemi yapılır. Sonrasında ise işlenir ve istenilen ölçüler özel ekipmanlarla kesim işlemi yapılır.

Gri Kayrak Taşı Uygulama Alanları

Genelde dış cephe uygulamalarında kullanılan gri kayrak taşı balkonlarda da yapı malzemesi olarak kullanımı çok yaygındır. Kalınlık çeşitlerine göre su geçirgenliği az olduğu için su yalıtımı da sağlamaktadır. Gri kayrak taşı ve diğer renklere sahip taşlar  kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. İç mekan ve şömine kaplamasında kullanılan malzeme bir santimetre ve üç santimetre arasındadır ve bir tonu ile on sekiz metrekare yüzey kaplanabilmektedir. Yol döşemesi, bahçe düzenlemelerinde ve bina su basmanların da kullanılan malzeme dört veya altı santimetre arasındadır ve bir tonu ile on iki metrekare yüzey kaplanabilir. Merdiven basamağında kullanılan malzeme ise altı ile on santimetre arasındadır ve bir tonu altı metrekare alan kaplanabilir. Gri kayrak taşının montajı da çok kolaydır. Bu özelliği de tercih nedenlerinin arasındadır. Hafif ağırlığı ve düzgün yüzeyi ile montaj sonrası herhangi bir işlem gerektirmeden hızlı bir şekilde yerlerine yerleştirilerek kısa sürede hazır hale getirilebilmektedir. Gri kayrak taşı ve diğer çeşitleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gri Kayrak Taşı Uygulaması

Kayrak taşı uygulamasından bahsetmek istedik. Gri kayrak ve diğer çeşitlerinin uygulama teknikleri kolay yapılmaktadır. Zeminlerde kullanılan taşın kalınlık ölçüsü diğer kullanım alanlarındaki ölçülerden farklılık gösterir. Çimlerin aralarında bulunan taşların boy ölçülerinin serbest ve standart olması oldukça büyük öneme sahiptir. Gri kayrak taşı ve diğer kayrak taşlarında uygulamaya başlanmadan önce zemin iyice sıkılaştırılmalıdır. Çimento katkılı harç sıkılaştırılmış zeminin üzerine dökülür. Ardından üzerine koyulan kayrak taşları özel bir çekiç yardımı ile sıkışması sağlanır. Duvar kaplamalarında kullanılan gri kayrak taşı mutlaka ince olmalıdır. Duvar yapımında ince levhaların sağlamlığı için çimento katkılı harç ile kimyasal yapıştırıcı kullanılmalıdır. Buralarda kullanılan malzemenin ölçüleri serbest ölçüler olmalıdır. Ve işlem yapılacak duvarın yüzeyi mutlaka pürüzlü olmak zorundadır. Nedeni ise zamanla taşlarda düşmeler meydana gelir. Uygulama işlemi bittikten sonra derzler derz dolgusu ile doldurulmalı ve siyah boya ile üzerleri boyanmalıdır.

Kayrak, kayrak taşı, gri kayrak, gri kayrak taşı, kayrak gri, kayrak taşı gri, Ankara kayrak, Ankara kayrak taşı, Ankara gri kayrak, Ankara gri kayrak taşı, gri kayrak Ankara, gri kayrak taşı Ankara

Call Now ButtonHEMEN ARA TEKLİF AL!