Kayrak Taşı

Kayrak Taşı

Kayrak, kayrak taşı, Ankara kayrak, kayrak Ankara, kayrak fiyatı, kayrak taşı fiyatı, Ankara kayrak taşı, kayrak taşı Ankara, kayrak taşı uygulama alanı, kayrak taşı ürünleri ve fiyatları, 

Bir çok doğal taş farklı renk ve dokularda meydana gelmekte olup her biri için farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Bu kapsamda ürünlerin kullanım alanları için incelemede bulunduğumuzda en sık kullanımı yapılan ürünler arasında doğal taşlar gelmektedir. Bu malzemelerin ise farklı cins ve dokularda birçok ürünü bulunmaktadır. Bizler İnci Taş Madencilik olarak bu ürünler arasından hemen hepsinin üretimini yaptığımızı belirtmek isteriz. Bu doğrultuda yazımız gereği kayrak taşı hakkında bilgileri sizinle paylaşarak bilgilenmeniz için yardımcı olacağız. Ancak öncelikle ürünün özellikleri nelerdir bunları inceleyerek işe başlamak doğru sonuçlara ulaşmamızda bizlere yardımcı olacaktır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda üretimini yaptığımız ürünler arasında en farklı ürün olarak kayrak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise diğer ürünlerin genelde uygulama ve özellikle üretim aşamasında maden sahaları diğer tüm ürünlere oranla oldukça farklıdır. Bunun nedeni madenin oluşumunun farklı olmasıyla beraber birçok dönüşüme uygun olmasıdır. Diğer tüm doğal taşlarda genelde bloklar halinde çıkarma ve kesim işlemiyle plakların oluşması meydana gelmektedir. Ancak bu ürün için bunu söylemek oldukça zordur. Bunun nedeni kesinlikle ürünün parçalı olmasıdır ancak bunun aksi olarak farklı ocaklarımızda yani maden sahalarımızda küçük bloklar halinde üretimlerde söz konusudur. Bu üretimler ile ürünlerin maden sahalarından çıkarılma işlemi ilk olarak gerçekleştirilmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ve kullanıcıların bilmesi gereken durum ürünlerin kalınlıklarının sabit bir değere sahip olmadığıdır. Bu ne demektir. Bunu açıklamak gerekirse birçok madende öncelikle kesimler sonucunda ürünlerin ebatlarında sabit ölçülerde birimlerde kalınlıklar vermektedir. Ancak bu durum kayrak taşı için imkansıza yakın olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumu açıklamak gerekirse ürünler iş makineleri yardımıyla parçalı ve belli bir forma sahip olmadan çıkarılmaktadır. Bu çıkarılma işlemi sonrasında ilk olarak ürünler kalınlıklarına veya tahmini levha büyüklüğüne göre sınıflandırmalara tabi tutulur. Bu işlem ile birlikte ürünlerin sınıfları belirlenmekte olup kolaylıkla sınıflandırmaya tabi tutulur. Bu noktada öncelikle ürünlerin kullanım alanlarını incelemekle başlamak gerekmektedir. Bunun yanında ürünün uygulama biçimi oldukça büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda öncelikle uygulama alanını inceleyelim. Bundan sonra uygulama şekli hakkında bilgiler sunacağız. Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen arayınız.

Kayrak Taşı Uygulama Alanı

Bir çok doğal madenin kendine has özellikleri ve buna olarak oluşan uygulama şekilleri ile birlikte uygulama alanları bulunmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda en sık ve kullanılışı en fazla doğal taş olarak kayrak taşı karşımıza çıkmaktadır. Bu doğal taş tüm ürünlerden oldukça farklı ve özellikleri bakımından fark atabilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda dış mekanlarda kullanımı yapılabilecek bir ürün olarak çıkmasa da uygulama alanı olarak iç mekanlarda tercih edilmektedir. Ancak genelde uygulama alanı olarak dış mekanlar tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise ürünün iç mekanlarda özellikle zemin kullanımına uygun olmaması gösterilmektedir. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda iç mekan zemin kaplamasında kullanımı yapılan ürün için ilk aranan özellik olarak parlak yüzey aranmaktadır. Bu kapsamda öncelikle iç mekanlarda kayrak kullanımı yapılacaksa genelde duvar kaplaması veya dekoratif amaçlı kullanımı yapıldığı bilinmektedir. Bu doğrultuda öncelikle uygulama alanlarını inceleyelim ve bu alanlarda nasıl uygulama yapıldığını inceleyelim. Unutmayalım ki bu doğal taş diğer ürünlere oranla farklı bir şekilde dağlardan çıkarılmaktadır. Bunun nedeni ise ürünlerin bloklar halinde değil levhalar şeklinde çıkarılması gösterilmektedir. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda öncelikle ürünlerin kalınlıkları her seferinde söylediğimiz gibi sabit değildir. Bu demek oluyor ki ürünün kalınlığı sabit değere sahip değildir. Bu kapsamda duvar uygulamalarında çimento katkılı harç kullanımı yapılmakta olup mutlaka ince malzemeyi referans alarak uygulama kesinlikle yapılmaması gerekmektedir. bunun nedeni ise kalın taş ince taşların yanında diş atacak olup görselde iyi bir görüntünün oluşmasını engelleyecektir. Öncelikle duvar kaplamasının inceleyelim.

  • Kayrak taşı duvar uygulaması; bu uygulama diğer uygulama olan zemine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılığın incelemesini yaptığımızda bu uygulamada kimyasal yapıştırıcı olarak kalekim kullanımı yapılmaktadır. Bunun yanında duvar yapısı oldukça büyük öneme sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Duvar yapısı denilirken ne söylenmek istendiğini araştırdığımızda karşımıza çıkan durum duvarın pürüzlü olmasıdır. Bir çok duvar uygulamasında istenen özellik duvarın düz olmasının yanında pürüzsüz olmasıdır. Ancak bu uygulamada farklılık ortaya çıkmaktadır. Bu farklılığı inceleme fırsatı bulduğumuzda mutlaka duvar düz olmalı ancak çimento katkılı harç için tutunma yüzeyi oluşmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tutunma yüzeyine sahip harç duvarda tutunacak ve ürünlerde düşme meydana gelmeyecektir. Üretimi yapılan kayrak taşı için en büyük sorun çimento katkılı harç ile ilişki kurmadır. Bir çok ürün için kullanıcılar ilk olarak fiyat araştırmasına girmektedir. Bu araştırma sorucunda en uygun fiyatları tercih etmektedir. Ancak bu durum kayrak taşı için geçerli olmamalıdır. Bunun nedeni ise bu ürünün çimento katkılı harcı seven ürün ile diğer ürünü aynı kefeye koymak yanlış olduğu kadar bir çok üründe karşımıza çıkan ürünlerin kusma adı verilen durumu yaşaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda incelemelerde bulunduğumuzda üretimini yaptığımız Ankara kayrak taşı için hiçbir şekilde bozulma veya harcı sevmeme durumu söz konusu değildir. Ürünlerin bir çoğuna en ufak bir yapıştırıcı sürüldüğünde görünen kesinlikle bu yapıştırıcının üründe iz bırakmasıdır. Bunun nedeni ise ürünün harcı sevmesi olarak nitelendirmek gerekmektedir. Harcı seven ürün duvar uygulamasında oldukça önemli olarak karşımıza çıkmaktadır. Üretimini yaptığımız ürünler için en büyük fark ise sürülen cilayı kabul etmesi olarak göstermek doğru olacaktır. Bunun yanında duvar kaplamasında pürüzlü alana uygulanacak ürün için mutlaka çimento katkılı harç kullanımı yapılacak olup bunun dışında kimyasal yapıştırıcı mutlaka ürünün üstüne sürülerek uygulamaya başlanılmalıdır. Uygulamada derzli veya derzsiz uygulama yapılacağı gibi derzlerin boyanması durumu bulunmaktadır. Bu kapsamda öncelikle kullanıcıların estetik anlayışı ön plana çıkmaktadır. Kullanıcıların isteklerine göre ürünlerin uygulaması yapılmaktadır. Duvar uygulamasında bilinmesi gereken iç ve dış mekanda uygulamaya uygun olduğu gerçeğidir. Bu uygulama hakkında tüm bilgiler için hemen bizleri arayınız. En uygun fiyat ve en kaliteli ürün için bizleri arayabilir ve yaşamaya uygun alanlar oluşmasına ilk adımı atabilirsiniz.
  • Kayrak taşı zemin uygulaması; uygulama duvara göre farklıdır. Bunun nedeni kimyasal yapıştırıcı kullanılmamasının yanında harcının farklılık gösterdiğidir. Ürünün uygulamasında bilinmesi gereken en temel durum ve kullanıcının bilmesi gereken ürünlerin yüzeyleri düz ve pürüzsüz değildir. Bunun nedeni daha önceden bahsettiğimiz gibi levhalar şeklinde çıkmasından kaynaklanmaktadır. Diğer taraftan ürünlerin kalınlıklarının farklılığını daha önceden bahsettiğimiz gibi olacağını bilmek gerekmektedir. Ancak kalınlık farkı zeminde avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise çimento katkılı harç ürünlerin altına kadar girmekte ve ürünlerin oynamasını engellemektedir. Bu şekilde kayrak taşı sıkışmış olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer taraftan uygulama alanına öncelikle kum ve çimento karışımı olan kuru harç serilerek işleme başlamak gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılmasından sonra mutlaka yapılması harcın mutlaka eğimli olarak zemine dökülmesidir. Aksi durumda eğim yanlış verilecek olup suların istenmeyen tarafa dökülmesi işlemi gerçekleşecektir. Bu ise zemin uygulamalarında kesinlikle istenmeyen bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer taraftan yanlış eğim suların farklı alanlara kaymasına neden olacak olup yapı için tehlike arz edecektir. Bunun yanında alana serilen harç öncelikle yine su ve çimento karışımı olan şerbet ile ıslatılmalı ve bu şekilde uygulamaya hazır alanın oluşması sağlanmalıdır. Bu alan sağlandıktan sonra şerbet ile harç karıştırılmalı ve ürünler plastik çekiç yardımıyla uygulamaya başlanmalıdır. Bu şekilde kayrak taşı uygulaması yapılmış olacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken durum ürünün sıkıştırılması gerektiğidir. Sıkıştırılan ürün hiçbir şekilde oynamaz ve görevini yerine getirmektedir. Uygulamasında bunlara dikkat edilerek uygulama yapılan ürünler kullanıma uygun olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha kapsamlı bilgiler ve kayrak taşı uygulama alanları hakkında bilgiler için hemen bizleri arayınız. En uygun fiyat ve en kaliteli ürün farkına İnci Taş Madencilik ile yaşayın. Üretimini yaptığımız tüm ürünler için kendi fabrikalarımızda üretim yapmakta olup maden sahalarımızdan çıkarmaktayız.

Kayrak Taşı Ürünleri Ve Fiyatları

Yazımızda daha önce bahsettiğimiz gibi yapı malzemelerinin siparişi yapılırken ilk olarak kullanıcılar birim fiyatları karşılaştırmakta ve buna bağlı olarak ürünlerin fiyatlarını kıyaslamaktadır. Ancak bu durum her ürün için farklı anlamlara gelmektedir. Bundan dolayı incelemelerde bulunduğumuzda bir kayrak taşı fiyatları için ilk olarak ton ürün fiyatı verilmektedir. Bir üretici çok uygun fiyatlara ürün fiyatı söylemektedir. Ancak bu tonda bir ürünün kaç metrekare alanı kaplayacağı gerçeği ise ürünün size maliyetini getirmektedir. Kullanıcılar ton fiyatına bakarak uygun fiyat zannetmektedir. Ancak uygulama sırasında kullanıcıyı ilgilendiren metrekare kapladığı alandır bu durumda az alanı kaplayan bir ürün hem taşıma hem ürün birim maliyeti olarak daha pahalıya gelecektir. Bunun yanında fabrikamız maden sahalarında ürünleri kullanılabilecek duruma göre sınıflarına ayırmaktadır. Bu kapsamda birimlerine ayrılan ürünler birim olarak daha maliyetli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum kullanıcıya taşıma yani nakliye ve birim bazında daha fazla maliyet anlamına gelmektedir. Diğer taraftan kullanımı yapılacak ürünler için harç tutma özelliği oldukça önemli olduğunu bilmek gerekmektedir. Bizler üretimini yaptığımız ürünler için kesinlikle garanti vermekte olup her bir ürün için öncelikle kalite garantisi vermekteyiz. Satışını yaptığımız her kayrak taşı için kesinlikle kusma ve zamanla deforme olma gibi hiçbir durum söz konusu değildir. Bunu yaptığımız taahhütlü resmi ve şahıs işlerinde deneyimlediğimizi belirtmek isteriz. Bu kapsamda öncelikle ürünlerin tonu kaç metre kare alan kapladığı ve bir alanı kaplamak için hangi ürünlerden kullanılması gerektiğini incelemek gerekmektedir. Bunun yanında alınması düşünülen ürünlerin mutlaka video ile müşteri ile tanıştırılması gerekmektedir. Kullanıcı hangi palet ürünü kaç liraya aldığını bilmesi müşteri için avantaj sağlayacaktır. Aksi durumda farklı paletlerin siparişe geçildiğinin bu durum ise istenmeyen durumların oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Bu durumun önüne geçmek için bizler mutlaka kayrak ürünlerini seçtirmekte ve kullanıcının ürünü tanımasını sağlamaya çalışmaktayız. Bu şekilde alış ve satış işleminde şeffaflık oluşmaktadır. Bu kapsamda daha ayrıntılı bilgiler ve fiyat teklifleri için hemen bizleri arayınız.

Call Now ButtonHEMEN ARA TEKLİF AL!